Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе трага по киднапираното 14-годишно девојче од Шуто Оризари

Се трага по киднапираното 14-годишно девојче од Шуто Оризари

Вчера во околу 18.30 часот е киднапирано малолетно девојче на возраст од 14 години. МВР информира дека малолетничката е киднапирана на улица „Индира Ганди кога лицето Џ. Д. заедно со уште двете непознати лица С.А. (42) и Ш.М.(21). насилно го внеле девојчето од Скопје во патничко возило „Мерцедес“, по што се упатиле во непознат правец.

Се уште се трага по жртвата и Џ. Д., а по преземените мерки, пронајдено е возилото и двајата соучесници.