Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаРафали од автоматско оружје усмртија двајца во Грчец

Рафали од автоматско оружје усмртија двајца во Грчец

kalasnikov

На влезот на селото Грчец бил пресретнат автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски таблички од засега непознати напаѓачи кои отвориле рафална стрелба од автоматско оружје и притоа убиле две лица, а едно било рането. Се уште нема детали за идентитетот на жртвите, ниту пак за мотивот за тешкиот напад, па се очекуваат повеќе информации од МВР.