Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПожар во ТЦ „Беверли Хилс“ – Се запалил дуќан

Пожар во ТЦ „Беверли Хилс“ – Се запалил дуќан

policija-11-

Вчера вечерта во 23 часот и 45 минути избувнал пожар во трговскиот центар „Беверли Хилс“. Пожарот зафатил околу 30 метри квадратни од покривната конструкција над локал, кој во моментот не е во функција.

Веднаш по несреќната случка, пожарот е изгаснат од страна на екипа од противпожарна заштита, а причината за пожарот се претпоставува дека е електрична инсталација, а висината на материјалната штета ќе се утврди по увидот.