Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНесреќа во Прилеп – брачен пар погоден од гром

Несреќа во Прилеп – брачен пар погоден од гром

Маж и жена во Прилеп удрени од гром. Според првичните информации околу 16 часот додека мажот и жената береле тутун на нива во селото Ново Лагово, во нив удрил гром. Мажот починал на лице место, а жената е итно пренесена во прилепската болница.