Monday, Mar 19, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаХаотичен судир на повеќе автомобили на патот Скопје – Велес

Хаотичен судир на повеќе автомобили на патот Скопје – Велес

Страшна сообраќајна несреќа направи хаос на патот Скопје – Велес која се случи пред помалку од еден час и поради која сообраќајот се одвива многу отежнато.

Социјалните мрежи се преплавени од оваа фотографија на која можат да се видат повеќе судрени возила. Според неофицијални информации, жртви во оваа сообраќајна несреќа нема, но не се знае конкретната состојба на возачите и останатите патници.