Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеЕксплозија во Аеродром-нема жртви и повредени

Експлозија во Аеродром-нема жртви и повредени

Експлозија одекнала синоќа 30 минути по полноќ во близина на СВР Скопје. Според полицијата . непознат сторител активирал експлозивна направа при што се слушнала силна детонација, неколку возила се оштетени, а од полицијата информираат дека нема повредени и жртви. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот