Sunday, Jun 17, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈТенисЃоковиќ доби совет од фан и го сврте мечот

Ѓоковиќ доби совет од фан и го сврте мечот

novak djokovic au 2016

Новак Ѓоковиќ против Жил Симон го имаше најтешкиот натрпевар на годинешниот Гренд слем во Австралија и беше блиску до пораз, но доби фантастичен совет од страна на еден фан кој коментираше дека цело време ја прави истата грешка. Во решавачкиот петти сет Ноле доби совет да не игра повеќе со спуштени топки и сфати дека на тој начин ги губи речиси сите поени. Крајниот резултат по сетови е 6-3, 6-7, 6-4, 4-6, 6-3 со тоа што србинот се извлече со 100 неизнудени грешки и слаб сервис.