Wednesday, Feb 26, 2020
HomePosts Tagged "пресврт"

Фиорентина, Милан и Аталанта се екипите за кои денес се зборува во Италија. Според последните шпекулации, Хрватот Милан Бадељ би требало во јануари да премине во редовите на Милан. Како што пренесуваат италијанските медиуми, Бадељ би можел да направи трансфер во Милан од редовите на

Read More

Фудбалерите на Франција успешно се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство откако денес после пресврт ја победија Република Ирска со 2:1. Французите до оваа победа стигнаа после голем пресврт со погодоците на Гризман во 58 и 61 минута, а Ирците претходно поведоа преку пенал уште

Read More

Новак Ѓоковиќ против Жил Симон го имаше најтешкиот натрпевар на годинешниот Гренд слем во Австралија и беше блиску до пораз, но доби фантастичен совет од страна на еден фан кој коментираше дека цело време ја прави истата грешка. Во решавачкиот петти сет Ноле доби совет

Read More

Преврт во случајот на минатонеделното убиство на 19-годишниот Леарт Адеми во скопската населба Чаир. Според „Коха“, двајцата жители на Чаир, од кои еден е малолетник, сами се пријавиле во полиција и признале дека се извршители на убиството извршено вечерта на 3 јануари на улицата „Ресенска“. Крвавиот

Read More