Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДесетгодишно дете загина од заталкан куршум

Десетгодишно дете загина од заталкан куршум

Десетгодишно дете вчеравечер загина откако било погодено во глава од заскитан куршум, соопшти гостиварската полиција. Детето било донесено во медициснкиот центар во Гостивар каде лекарите не можеле да му помогнат па затоа било префрлено во скопскиот Ургентен центар.

За жал и покрај напорите на лекарскиот тим детето, околу 22.30 часот, им полегнало на повредите. Екипа на гостиварската полиција извршила увид но не е познато од каде е истрелан фаталаниот куршум.