Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаБлокирана делницата Градско-Неготино, се снима „А Фонд“

Блокирана делницата Градско-Неготино, се снима „А Фонд“

Откако подолг период беше блокиран скопската обиколница, сега филмската екипа од Франција која работа на филмот „А Фонд„ се пресели на автопатот А, кај делницата од Градско до Неготино и тука ќе има прекин на сообраќајот до вечер до 18 часот. Утре снимањето ќе се одвива на делницата од „Mотел Mакедонија” до Градско од 5 до 18 часот и сообраќајот ќе се пренасочува од стариот пат кој е обележан со соодветна сигнализација.