Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионАлбанија во лов на производители на марихуана

Албанија во лов на производители на марихуана

Албанското министерство за внатрешни работи соопшти дека заплениле 500 илјади стебла на марихуана, а уапсени се 240 лица поврзани со нејзино одгледување и производство, како и продажба и дистрибуција. Арди Бита портпаролот на министерството за внатрешни објасни дека ова е акција која во континуитет се спроведува од почетокот на годината.