Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаВработени од Железници краделе облека за мигранти

Вработени од Железници краделе облека за мигранти

begalci tabanovce

Во Прифатниот центар за мигранти во Табановце еден задолжените за одржување на хигиената забележал како вработени во Македонски железници крадат од облеката која се собира и е наменета за бегалците, по што пријавил во полиција, а за случајот е информиран и Центарот за управување со кризи.
begalci tabanovce2Бидејќи било темно не била можна идентификација на лицата, но полицијата продолжила со истрагата во станицата Табановце, од каде не се откриваат повеќе детали. Во прифатниот камп ќе се постави и видео надзор за поголема безбедност и контрола.

Извор: kumanovskimuabeti.mk