Sunday, Jun 17, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈТенис(Видео): Ју-Ес Опен заврши за Џек Сок – доби топлотен удар при натпревар

(Видео): Ју-Ес Опен заврши за Џек Сок – доби топлотен удар при натпревар

Американскиот тенисер Џек Сок го прекина натпреварот на Ју-Ес Опен со Рубен Бемелманс поради колабирање на теренот поради топлотен удар, стои во официјалното соопштение на турнирскиот лекар.

По водство од 2:1 во сетови, некаде на почетокот од четвртиот сет Сок најпрво почуствува грчеви во нозете, лекарската екипа тоа го забележа и по нивното доаѓање седна на земја во заблуда и речиси без свест.

https://www.youtube.com/watch?v=CJbaasqQ-7Q