Sunday, Jun 28, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФаул(Видео) Играчите на Монако го истушираа тренерот Жардим

(Видео) Играчите на Монако го истушираа тренерот Жардим

leonardo_jardim

Монако по синоќешната победа над Сент Етјен обезбеди титулата шампион на Франција круг пред крајот на сезоната во Лига 1, голема прослава се пренесе од теренот во соблекувалната па во салата за прес-конференција.

Пред Леонардо Жардим да зборува со новинарите, неговите фудбалери влегоа во салата и почнаа да прскат и истурат вода врз Жардим буквално направија поплава и пееја песни во негова чест.

 

Leonardo Jardim 💦☔️😁 Credits:@asmonaco🎥 • #Champions @ligue1 🏆

A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz) on