Friday, Jul 3, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈТенисВидео: Новак Ѓоковиќ претресен во Монако

Видео: Новак Ѓоковиќ претресен во Монако

novak gokovic

Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ се подготвува за Мастерс турнирот во Монте Карло кој стартува следната недела. Ѓоковиќ кој живее во Монако пристигна на тренинг со велосипед, но се покажа дека никој не може да влезе во комплексот без детален преглед што, па дури ниту светски познатите спортисти. Популарниот Ноле без приговор ја мина контролата.