Tuesday, Aug 11, 2020
HomePosts Tagged "шампион на Франција"

Монако по синоќешната победа над Сент Етјен обезбеди титулата шампион на Франција круг пред крајот на сезоната во Лига 1, голема прослава се пренесе од теренот во соблекувалната па во салата за прес-конференција. Пред Леонардо Жардим да зборува со новинарите, неговите фудбалери влегоа во салата и

Read More