Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка кражба во Скопје, украдени 25.000 евра и злато од стан

Тешка кражба во Скопје, украдени 25.000 евра и злато од стан

kradec

Околу 25.000 евра, четири златни приврзоци и комплет од бело злато се украдени вчера од дом во Скопје, соопшти полицијата.

Настанот го пријавил М.Ј.(1957) рано утринава. Според него, кражбата се случила вечерта меѓу 19.00 и 00.00 часот од страна на непознат сторител кој најпрво насилно ја отворил влезната врата, а потоа пребарувал, украл и избегал, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 1,6 милиони денари.