Friday, Feb 21, 2020
HomePosts Tagged "стан"

Рускиот новинар Александар Шчетинин е пронајден мртов во својот стан во Киев, соопшти украинската полиција. Како што се наведува во соопштението, Шчетинин е пронајден мртов на балконот со прострелна рана во главата, а се претпоставува дека смртта настапила во саботата вечер. На местото на злосторството пронајден е

Read More

На 29.07.2016 година во периодот од 11:15 до 12:45 часот во Скопје на ул.„Борка Талевски“, во стан сопственост на К.Е. (71), непознат сторител извршил тешка кражба, информираат од МВР. Сторителот со подесен клуч ја отворил влезната врата, влегол внатре и по извршено пребарување одзел 14.500 евра,

Read More

Шефот на полицијата во Минхен, Хубертус Андере изјави дека при претресот на станот на напаѓачот од трговскиот центар не се откриени докази за негова поврзаност со Исламска држава. Напаѓачот живел заедно со своите родители во реонот Максфорштад. Како што јави дописникот на МИА од Берлин, полицијата потврди

Read More

Околу 25.000 евра, четири златни приврзоци и комплет од бело злато се украдени вчера од дом во Скопје, соопшти полицијата. Настанот го пријавил М.Ј.(1957) рано утринава. Според него, кражбата се случила вечерта меѓу 19.00 и 00.00 часот од страна на непознат сторител кој најпрво насилно ја

Read More

Вчера во Скопје на ул.„Бранислав Нушиќ“ непознат сторител со употреба на погоден алат насилно ја отворил влезната врата од стан сопственост на А.Т.(38) и извршил тешка кражба при што одзел златен накит и го напуштил местото на настанот, стекнувајќи се со противправна имотна корист од

Read More

За новата населба која ќе се гради на просторот каде што сега се наоѓа фабриката “Карпош”, односно веднаш до кружниот тек на булеварот “Партизански одреди”, имиња даваа граѓаните, од кои дури 30 биле населбата да се вика Александрија. Граѓаните избраа новата населба во општина Ѓорче Петров

Read More

Во стан во Ротердам, кој се доведува во врска со спречен терористички напад во Франција, се пронајдени околу 45 килограми муниција, соопшти холандското Јавно обвинителство. Во овој стан, по барање на Франција, на 27 март беше уапсен францускиот државјанин Анис Бахри, кој се наоѓа во

Read More

Педесет и две годишен маж кој си ги заборавил клучевите од својот стан решил да се спушти со јаже до прозорецот. Обидот за тоа бил фатален за него, бидејќи загинал по падот од голема висина. Соседот му помогнал и човекот заврзал јаже за кровот. Шокантната снимка

Read More

Во Чаир синоќа избувна голем пожар во стан на улицата Џон Кенеди. Со изгореници од втор и трет степен на двете раце се здобил 31-годишниот Х.Ф. кој е задржан во Ургентен центар-пластична хирургија. Во пожарот се повредени и И.Ф.(66), Р.Ф.(35) и С.М.(20), кои се задржани

Read More

При интервенција на гасење на пожар во Штип настрадал еден пожарникар кој се здобил со изгореници од втор степен на лицето и раката. Пожарот настанал во стан на ул.„Сутјеска“ пожар кој е во сопственост на В.Д. (58), при што изгорела целата покуќнина. Исто така хоспитализиран

Read More