Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаТехномаркет со попусти до 70 посто дел од глобалниот Black Friday

Техномаркет со попусти до 70 посто дел од глобалниот Black Friday

Техномаркет ќе се вклучи во глобалниот Black Friday со големи попусти за своите купувачи до 70% и ќе го одбележи шопинг лудилото. Black Friday се одржува во последниот петок од ноември и го означува почетокот на божикните и новогодишните празници кога се купуваат подароци за најблиските, но е и одлична можност за шопинг со есктремни попусти и специјални промоции на сите производи.

BlackFriday

Голем избор од производите на познатите светски бреднови што се во ограничена количина ќе бидат на попуст во сите продажни салони на Техномаркет ширум државата, а граѓаните ќе имаат шанса да ги искористат намалените цени и си ги купат омилените и потребните апарати за домаќинството, вклучувајќи и телевизори, компјутери, мобилни телефони и разни други производи. Техномаркет трета година по ред организира специјални попусти за одбележување на Black Friday.