Friday, Jul 20, 2018
HomePosts Tagged "попуст"

Љубителите на квалитетна долна облека, комфорни пижами, дезенирани и класични хулахопки, чорапи, уникатни костими за капење и аксесорис само во Sara Fashion е-продавницата од денеска ќе можат да го купуваат целиот асортиман со 20% попуст. За да започне шопингот потребно е да се регистрирате директно на

Read More

Попусти до 70% започнуваат од 17ти до 21ви август во Трговскиот центар Рамстор. Со слоганот “Дојди правиме чистка” започнува најголемата расподажба во градот Скопје, добро познатата кампања Garage Sale. “Оваа активност е препознатлива по тоа што попустите се навистина големи. Кај нас станува збор за вистинска

Read More

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа и лидер на авио-пазарот во Македонија, денеска го објави својот еднодневен промотивен попуст од 20% на цената по седиште, за сите резервации на летови кои ќе бидат направени денеска, 27 јули, до полноќ. Попустот важи за

Read More

Смарт технологиите полека се применуваат и во трговскиот сектор во Македонија, а меѓу првите големи маркети кој ќе им понуди на своите корисници да купуваат на модерен начин е Техномаркет кој ја претстави можноста за добивање на SMART картичка со која се добива и одреден

Read More

Некогаш преполните рафтови, сега се празни. Редиците на касите се минато, сега има само еден до двајца касиери кои треба да ги наплатат производите. Производи што за да ги купи прво треба да ги пронајде купувачот, а за избор веќе не станува збор. Некогаш преполните

Read More

Техномаркет ќе се вклучи во глобалниот Black Friday со големи попусти за своите купувачи до 70% и ќе го одбележи шопинг лудилото. Black Friday се одржува во последниот петок од ноември и го означува почетокот на божикните и новогодишните празници кога се купуваат подароци за

Read More

Во првиот викенд од овој месец,  Скопје Сити Мол организира Лејт Најт Шопинг со големи попусти до полноќ, а во организација со Општина Карпош на 3-ти октомври, сабота, ќе се приклучи во прославата на познатата Бела Ноќ во Скопје во свој стил, со богата музичка

Read More

Популарниот Скопје Сити Мол прославува тригодишно постоење со голем број на специјални изненадувања за своите купувачи. Скопје Сити Мол ќе организира масовна наградба игра која ќе трае од втори октомври, па се до крајот на годината при што еден среќен добитник ќе си отиде со

Read More

flydubai воведе прв попуст на целата мрежа, нудејќи 30 отсто пониски цени за корисниците на бизнис и економската класа, кои патуваат до Дубаи и други селектирани локации. Корисниците кои планираат да патуваат меѓу 1 октомври 2015 година и 30 јуни 2016 година и ќе ги

Read More

Трговскиот центар Рамстор Мол и оваа година продолжува со кампањата под името "Garage Sale", која започнува утре, 20-ти август, и ќе трае се до 27-ми месецов. Сите посетители ќе имаат можност да си ги набават своите омилени парчиња гардероба, чевли, накит на попуст дури до 70%, а во

Read More