Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТаксист усмрти детенце кај Велешко езеро

Таксист усмрти детенце кај Велешко езеро

policija lenta

Трагедија се случи покрај мотел на езерото Младост во Велес каде почина едногодишно детенце. До несреќата дошло откако таксистот чекал да се симнат патниците кои ги превезувал, при што детето прво истрачало и биле удрено со возилото претрпувајќи тешки повреди кои биле фатални. Детето починало на пат кон болницата.