Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "убиство" (Page 7)

Вооружен маж отворил оган во кино во американската сојузна држава Луизијана, при што убил најмалку три и  ранил уште седум лица, пред да се самоубие, соопштуваат американските медиуми, повикувајќи се на официјални претставници. - Инцидентот се случи во „Гранд Театар“ во градот Лафает, изјави Клеј Хенри,

Read More