Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "шминка"

Навикнати сме да ги гледаме познтите личности скоцкани и гламурозни, но тоа не значи дека ти се такви само што ќе станат од спиење. Позади нив стои цел тим од луѓе кои им помагаат на ѕвездите да изгледаат беспрекорно, без разлика дали станува збор за

Read More

Даин Јун е мејкап артистка која има малку поразличен метод на „шминкање “, таа наместо контурирање и исцртување на големи усни со разни шминки, користи водени бои за да создаде оптички илузии кои ќе ве натераат да погледнете два пати. Нејзиниот instagram профил може да го

Read More

Meet Jack е 10-годишно момче од Британија кое се здоби со голема популарност одкако на страната VibeswithBae беше постирано видео од Meet како нанесува шминка како професионалец. Видеото секако не беше склоно на критика од страна на некои, но сепак поддршката и позитивните пораки беа тие

Read More

Нагласување на очните капаци со темно моливче или сенка Овој ретро  изглед помага во нагласување на очите  Блескава младешка кожа Наместо темните контури нанесете лесна пудра и нагласете ги јаболчниците со светкава светла сенка    Сјајни усни Матираните кармини тргнете ги на страна, ова лето дајте им посебен сјај на вашите

Read More

Ако сте вие едни од тие што редовно го читате вашиот хороскоп, ова видео сигурно ќе ви се допадне. Погледнете ги дванаесетте начини на кои хороскопските знаци не поттикнуваат да експериментираме со нашата шминка.  

Read More

Девојки, потребен ви е совет за тоа како да се нашминкате брзо и беспрекорно, при тоа да не изгледате премногу нападно и ексцентрично во овие летни денови? Ние го имаме решението. Проследете го овој видео туторијал во кој младата Jeanine Amapola ќе ви демонстрира кои продукти

Read More