Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "Принс"

Во куќата на починатиот музичар Принс во Минесота се пронајдени многу силни опијати и лекови, стои во судските документи од истрагата за смртта на познатиот пејач. Според американските таблоиди, сите лекови биле препишани на име на неговиот пријател телохранител. Медицинските експерти по обдукцијата заклучија дека Принс починал

Read More

Популарниот музичар Принс, кој изненадно почина во април, се предозирал од лекови против болки, изјави денес полициски функционер. 57-Годишниот Принс на 21 април беше пронајден мртов во неговата куќа во Минеаполис, во Минесота. Функционерот од полицијата не сакал да биде објавена неговото име, бидејќи не

Read More

Познатиот музичар и поп икона Принс почина денеска на својот имот во Минесота. Принс почина во 57та година од животот, а пред шест дена беше итно хоспитализиран по настапот во Атланта, кога неговиот авион принудно слета. Тогаш музичарот беше итно пренесен во болница во Илиноис,

Read More

Популарниот американски пејач Принс е пуштен од болница во која се пријавил после принудно слетување на неговиот авион, пренесуваат медиумите. Претставникот на познатиот пејач изјави дека Принс настапил во Аталанта во четвртокот иако не се чувствувал најдобро поради грип. После завршувањето на концертот, откако влегол

Read More