Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "принудно слетување"

Шеснаесет лица се повредени кога авион на прекуокеански лет, поради ненадејни турбуленции, принудно слета на аеродромот Шанон во Ирска. Авионот на американската компанија Јунајтид ерлајнс леташе од Хјустон во Тексас до лондонски Хитроу, јави Би-Би-Си. Четиринаесет патници и двајца членови на екипажот се пренесени во болница од

Read More

Популарниот американски пејач Принс е пуштен од болница во која се пријавил после принудно слетување на неговиот авион, пренесуваат медиумите. Претставникот на познатиот пејач изјави дека Принс настапил во Аталанта во четвртокот иако не се чувствувал најдобро поради грип. После завршувањето на концертот, откако влегол

Read More

Ако немаш селфи исто како да не си бил негде или искуството низ кое си прошол исто како да не се случило. Тоа премногу сериозно си го сфатиле патниците на летот од Лос Анџелес до Денвер при што пилотот на Airbus A320 морал принудно да

Read More