Tuesday, Sep 29, 2020
HomePosts Tagged "Очекувања"

Централниот одбор на ДОМ ја потврди поддршката за формирање новата Влада на Република Македонија, која како што оценува партијата, ќе има сериозна задача за демократизација на земјата и за спроведување на реформите на Прибе. „Истовремено, ќе треба да започне и процес на намалување на поделбите помеѓу

Read More

Од утре Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот што ќе предизвика променливо облачно време со повремени врнежи од снег. Во јужните делови врнежите наместа ќе бидат од дожд и снег, а на повисоките места и на планините од снег. Во

Read More