Tuesday, Apr 23, 2024
HomePosts Tagged "интернационален турнир"

Македонската репрезентација до 15 години ќе учествува на пријателски интернационален турнир кој ке се одржи во Кина од 22 до 29 мај. Шангај ќе биде град домаќин на овој турнир на кој учество освен Македонија ќе земат и домаќинот Кина, Северна Кореја и Киргистан. Нашата

Read More

Мартин Саздов, македонскиот гејмер попознат како Saksa се пласираше во најдобрите три на Интернационалниот турнир за Дота заедно со својот тим Digital Chaos. Овој грандиозен настан се одржува во Сиетл, САД а Саздов и неговата екипа ќе се борат во големото финале против минатогодишниот победник на турнирот, тимот Evil

Read More

Стартот за кошаркарската репрезентација до 14 година започна со убедлив пораз  на интернационалниот турнир во Словен Градец, Словенија. Домаќинот успеа да ги порази избраниците на селекторот Никола Данев со високи 91-49. Најефикасен во нашата репрезентација беше Дамјан Бошковски со 13 коша, 8 скока и 4 асистенции. Утре продолжува второто коло

Read More