Sunday, Jul 5, 2020
HomePosts Tagged "Александр Зверев"

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го задржа второто место на АТП листата објавена денеска, но ја намали разликата со Британецот Енди Мареј. Ѓоковиќ има 7.445 поени, 2.925 помалку од Мареј. Српскиот тенисер на листата од минатата недела имаше заостаток од 3.518 поени. Британецот ја бранеше титулата во

Read More