Monday, Mar 19, 2018
HomeДЕНЕШНАСветСудир на два брода -најмалку 15 лица се удавија во Нил

Судир на два брода -најмалку 15 лица се удавија во Нил

Најмалку 15 лица се удавија откако патнички брод кој пловел по Нил се судрил со товарен брод. По судирот бродот се превртел по што потонал. Шест лица се спасени, а капетанот е уапсен.

Спасувачките операции продолжуваат, изјави портпаролот на Министерството за здравство на Египет.