Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСтарец се давел во Вардар, починал откако бил изваден од водата

Старец се давел во Вардар, починал откако бил изваден од водата

79-годишен старец вчера се давел во водите на Вардар, во близина на спортска сала „Јане Сандански“. Случајни минувачи го извадиле од водата и веднаш повикале Итна помош, но за жал старецот починал набргу откако бил пренесен на токсикологја.