Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСредношколци се тепале во „Зеф Љуш Марку“, „заиграл“ и ножот

Средношколци се тепале во „Зеф Љуш Марку“, „заиграл“ и ножот

sredno zefljus marku

Во училишниот двор на СУГС „Зеф Љуш Марку“ во Скопје вчера дошло до тепачка помеѓу две групи на ученици. Од една страна биле тројца малолетници од Скопје и еден малолетник од Гостивар, додека од друга страна биле четири малолетни лица од скопското село Батинци.

Во тепачката, соопшти денеска МВР, малолетниците си размениле по неколу удари со тупаници и клоци, а во еден момент лице од втората група извадило нож и четири пати во пределот на главата со сечивото удрил ученик од првата група при што му нанел видлива телесна повреда. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.