Monday, May 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСо „голф“ удрил во полицаец, службеникот пренесен во болница

Со „голф“ удрил во полицаец, службеникот пренесен во болница

policiska-lenta-02-3-_1

Вчеравечер околу 22:50 часот на регионалниот пат Тетово-село Јажинце, при редовна работа, полициски службеник бил удрен одзади од возило  „Голф“ со тетовски регистарски ознаки. Со возилото управувал 29-годишниот Р.Ф.  од селото Нераште. Полицискиот службеник се здобил со телесни повреди и веднаш бил префрлен во Клиничката болница во Тетово.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.