Wednesday, Feb 26, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузикаСе срушила ограда на концерт на раперот Снуп Дог, десет лица повредени

Се срушила ограда на концерт на раперот Снуп Дог, десет лица повредени

snoop-concert

Најмалку десет лица биле повредени на концерт на Снуп Дог и Виз Калифа кога се срушила безбедносната ограда која ја делила публиката од бината во Кемеден, во Њу Џерзи. Пет лица набргу после инцидентот биле префрлени во болница, пренесуваат тамошните медиуми.

Овој инцидент се случил на средина на концеротот, токму во моментот кога Снуп Дог и Виз Калифа ја „распалиле„ публиката. Концертот веднаш после тоа бил прекинат.

Koncert