Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПрегазено женско лице кај католичка црква во Скопје

Прегазено женско лице кај католичка црква во Скопје

Женско лице било прегазено кај католичка црква во Скопје, кое според информациите кои сеуште не се официјално потврдени поминувало по коловозот на место каде немало обележан пешачки премин.

Повреденото лице веднаш било префрлено во болница, а сеуште не се знае сериозноста на здобиените повреди. Лицето било удрено од возило ,,Фиат Уно” со Скопски регистерски таблички.