HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОграбен стан во Карпош, крадецот украл златен накит

Ограбен стан во Карпош, крадецот украл златен накит

Вчера во Скопје на ул.„Бранислав Нушиќ“ непознат сторител со употреба на погоден алат насилно ја отворил влезната врата од стан сопственост на А.Т.(38) и извршил тешка кражба при што одзел златен накит и го напуштил местото на настанот, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 21.000 денари.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот, соопштуваат од МВР.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com