Sunday, Sep 27, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиМакедонските одбојкари со нова шанса за злато во Европска лига

Македонските одбојкари со нова шанса за злато во Европска лига

makedonski odbojkari

Македонските одбојкари продолжуваат со фантастичните резултати и ја остварија втората победа на турнирот во Скопје против Данска со убедливи 3:0 во сетови. Со тоа си го обезбедија пласманот на фајнл-фор турнирот кој ќе се одигра во Варна и ќе имаат шанса по втор пат да се борат за златен медал откако претходно изгубија во финалето.