HomeДЕНЕШНАСветКинески пожарникар пронајден жив по 32 часа

Кинески пожарникар пронајден жив по 32 часа

Спасувачките екипи успеале да извлечат преживеан пожарникар од зградата во Тианџин која претрпе страшна експлозија. Пожарникарот е пронајден со тешки повреди, но е во стабилна состојба по неверојатни 32 часа поминати во урнатините.

tianjin eksplozija

Експлозијата имаше ефект на 21 тони на ТНТ експлозив и одзеде 56 животи, повредени беа 720 лица, а неколку пожарникари кои први реагираа се уште се водат како исчезнати.

tianjin-blast

Екипите на противпожарните бригади се уште се бореа со помали пожари бидејќи зградата е во индустриска област полна со хемикалии и последиците може да бидат многу пострашни.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com