Friday, Apr 27, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаИсчезнато е девојче во Тетово

Исчезнато е девојче во Тетово

16 годишно девојче е исчезнато во реонот на Тетово. Малолетничката била пријавена од страна на нејзиниот брат во полициската станица во Тетово, каде за случајот изјавил дека неговата сестра во вчерашните попладневни часови излегла од дома и повеќе не се вратила. Полицијата работи на собирање на информации во надеж дека девојчето ќе биде пронајдено.