Thursday, Feb 27, 2020
HomeАЈНШТАЈНИЈААтлас(Фото) Mr World 2016: Ова е најзгодниот маж на светот

(Фото) Mr World 2016: Ова е најзгодниот маж на светот

mister 6

Индискиот актер и модел, Рохит Канделвал е најпосакуваниот маж на светот. Тој на изборот учествуваше со уште 46 финалисти од целиот свет, а со карактеристичниот изглед го освои жирито. Висок е 182 сантиметри и обожава да спортува и патува.

mister 2

Неговото семејство вели дека 26-годишниот Рохит е многу скромен и вреден човек. Кариерата ја започнал во Мумбаи каде што 2 години се занимавал со актерство и како модел, се додека не се пријавил на изборот за Мистер на светот.

mister 1

Втор придружник на популарниот натпревар за убавина за мажи е 26-годишниот Алдо Рамирез од Мексико, додека како прв придружник заврши 21-годишниот Фернандо Алварез од Порторико.

mister 4

Mr World 2016 се одржуваше во Саутпорт, Велика Британија.

mister 3

mister 5