Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаДвочасовен прекин на сообраќај – проверете каде нема да се вози утре

Двочасовен прекин на сообраќај – проверете каде нема да се вози утре

Од АМСМ соопштија дека дека сообраќајот на патниот правец А2 Охрид – Кичево, кај планинскиот превој Пресека – село Врбјани утре, од 14 до 16 часот, ќе биде во прекин

Причина за прекинот е изведувањето градежни работи.