Friday, Apr 20, 2018
HomeРЕФЛЕКТОРФилм(Видео) Дали знаевте дека овие телевизиски ѕвезди не се повеќе меѓу нас?

(Видео) Дали знаевте дека овие телевизиски ѕвезди не се повеќе меѓу нас?

pocinati-tv-zvezdi

Понекогаш е шокантно да се дознае дека насмеаните, особено оние млади лица кои не забавувале од малите екрани повеќе не се меѓу нас.

Еден од нив е Бред Ренфро, момчето кое ги освои нашите срца во големиот хит – филмот „Sleepers” во кој глумеа и Бред Пит, Роберт Дениро и Кевин Бејкон. Симпатичното русокосо момче почина во 2008 година откако се предозирало со хероин.

Обожавателите на телевизиската серија „Сите го сакаат Рејмонд“ беа шокирани кога дознаа дека еден од близнаците кој го глумеше синот на Реј Рејмонд во серијата, Соер Свитин, трагично загинал после рана предизвикана од играње со пушка која сам си ја нанел.

Во приложеното видео погледнете ја листата на 20 актери чија смрт за многумина поминала „под радарот“. А, веројатно сте ги знаеле повеќето од нив…