Saturday, Mar 17, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаБојата не се троши, демонстрантите повторно гаѓаа кон Собрание и Влада

Бојата не се троши, демонстрантите повторно гаѓаа кон Собрание и Влада

sarena revolucija

Демонстрантите од движењето „Шарена револуција“ и денеска го одржаа својот протест тргнувајќи од седиштето на СЈО, за потоа да гаѓаат со боја кон зградата на Собранието и Владата. Тие остануваат цврсто на своите барања за целосно повлекување на аболицијата на Иванов, формирање експертска влада и спроведување реформи во политиката.