Thursday, Apr 19, 2018
HomeАНТИСТРЕСЗацврстете го долниот дел од стомакот со едноставни вежби

Зацврстете го долниот дел од стомакот со едноставни вежби

Сезоната на летни одмори е во тек, а со неа и бикините и лесната летна облека. Со добра облека одговара добро и обликувано тело, а еден од најчестите предизвици кај девојките е да го затегнат долниот дел од стомакот, бидејќи повеќето популарни вежби се таргет за горните стомачни мускули.

Популарната пилатес и фитнес инструкторка, Кејси Хо, подготви серија вежби кои ќе ви помогнат да го зацврстите и израмниот вашиот стомак.