Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "вежби"

Април Стореј и Стефани Пниевски се фитнес инструкторки кои смислиле идеален начин како да ги мотивираат на физичка активност љубителите на добра чашка алкохол со тоа што нивните вежби вклучуваат шише вино од кое повремено може и да се напиете по некоја голтка. За да не

Read More

„Словенско братство 2015“ е вежбата која во наредниве неколку дена српските специјалци ќе ја вежба заедно со руските и белоруските војници, пренесува српски „Блиц“. Официјално вежбата има за цел да се стекнат способности на откривање и уништување илегални оружени формации. Потпаролот на српското Министерство за одбрана

Read More

Мери Хелен Боверс е поранешна балерина која стана вистинска фитнес атракција и со своите вежби им помогна на голем број на познати девојки да добијат совршена форма за филмските улоги како Натали Портман за време на снимањето на Black Swan. Мери Хелен Боверс ги користи

Read More

Насмевнете се, макар и да се натерате на тоа Развлечете усни и кога не ви е до тоа. Со движење на мускулите кои ја регулираат насмевката на мозокот му испраќате сигнали дека сте среќни и го активирате центарот за задоволство. Насмевнувајте се додека разговарате со луѓето,

Read More

Доколку редовно вежбате сигурно имате некоја омилена рутина или некој спорт кој го практикувате за да се испотите. Иако навидум тоа е супер, посебно бидејќи сте се пронашле во некоја идеализирана состојба за здрав начин на живот во продолжение прочитајте неколку причини поради кои е

Read More

Сезоната на летни одмори е во тек, а со неа и бикините и лесната летна облека. Со добра облека одговара добро и обликувано тело, а еден од најчестите предизвици кај девојките е да го затегнат долниот дел од стомакот, бидејќи повеќето популарни вежби се таргет

Read More

Не залудно велат дека денот по утрото се познава. Убавото започнување на денот ќе ви донесе многу енергија и позитивни мисли. Но, здравите утрински навики водат и кон долговечност. Еве неколку утрински активности со кои ќе си го продолжите животот: Дишете длабоко. Кога се будите наутро отворете

Read More

Се верува дека најголемото достигнување при тонирањето на телото се стомачните мускули. Иако има многу прашања во врска со истата мускулна група, сепак ги одбравме најголемите митови за стомачните и решивме да ги демантираме. Не ви се потребни многу вежби Имате некој пријател прави безброј стомачни секој

Read More

Дали некогаш сте забележале дека по напорниот ден ви е полесно да легнете и да земете длабок здив? Тоа ви помага да се опуштите, но не можете секогаш така да земете длабок воздух – некогаш вашиот стомак е преполн со храна, некогаш носите тесни панталони,

Read More