HomeДЕНЕШНАРепубликаЗа Илинден надвор од затвор – Иванов помилува 45 затвореници

За Илинден надвор од затвор – Иванов помилува 45 затвореници

Ѓорѓе Иванов претседателот на Република Македонија по повод прославата на националниот празник 2 август донесе одлука за помилување на 45 осуденици кои во изминатитот период покажале добро поведение. 38 затвореници добија делумно намалување на затворската казна, а 7 се целосно ослободени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com