Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеВидео: Се преврте автомобил на „Партизанска“, загинати нема

Видео: Се преврте автомобил на „Партизанска“, загинати нема

Вчера попладне на булеварот „Партизански одреди“ се случи сообраќајна несреќа, во која црвен автомобил марка „алфа ромео“, од се уште непознати причини, се превртел.

zapaleno vozilo 2Уништеното возило е пронајдено кај автобуската станица веднаш спроти „Симпо“. Младиот возач и совозач останале неповредени, а нужно било интервенирање на противпожарната единица од причина што возилото чадело. Се очекува полицијата да ги комплетира резултатите од увидот и да се утврдат причините за несреќата.