HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Рачно одржување на заледените улици во Приштина

Видео: Рачно одржување на заледените улици во Приштина

Колку пари, толку музика! Интересно видео ги преплави социјалните мрежи за начинот на кој се одржуваат улиците во зимскиот период во Приштина. Потребен е само еден камион полн со сол и вработен кој тоа го прави – рачно. Погледнете како изгледа тоа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com