HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Полицаецот и началникот и се извинија на старицата за насилното апсење

Видео: Полицаецот и началникот и се извинија на старицата за насилното апсење

Утрово објавивме за брутално апсење во Хрватска кога еден полицаец несоодветно апси стара жена која поминала на црвено светло. По бројните критики од јавноста, началникот на полицијата и полицаецот од Осијек биле дома кај 66-годишната Хрватка, која беше насилно приведена и и се извиниле.

Министерот Остојиќ дури и вети дека ќе ја плати казната. Ова е епилогот од полициската акција која јавноста ја окфаликува како бруталност, а експертите како постапката во рамки на овластувањата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com