Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "извини"

Австралиско училиште се извини јавно откако едно момченце на маскенбал дошло облечено како германскиот нацистички водач од Втората светска војна Адолф Хитлер и ја освоило наградата за еден од најдобро маскираните ученици. Скандалот се случил во средата во приватното училиште „Сент Филип“ во зафрленото гратче

Read More

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган во порака до рускиот колега, Владимир Путин му се извинил за соборувањето на рускиот бомбардер и убиството на пилотот ланскиот ноември, крај сириско-турската граница - пишуваат руските медиуми повикувајќи се на извори од Кремљ Извинувањето на Анкара за соборувањето на рускиот

Read More

Американскиот државен секретар, Џон Кери и министрите за надворешни работи на останатите шест земји од Г-7, седумте индустриски најразвиени држави во светот, во меморијалниот парк и музеј во Хирошима им оддадоа почит на 140.000 жртви на американското бомбардирање на 6 август 1945 година. Кери е првиот

Read More

Основниот суд Скопје 1 попладнево преку соопштение им се извини на новинарите кои денеска сакаа, но поради немање соодветни услови не можеа да го следат судскиот процес за настаните од Диво Насеље од 9 и од 10 мај минатата година. Поради безбедносен ризик и ограничен

Read More

Вчера имавме можност да го гледаме скандалозното соочување на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и главниот и одговорен уредник на Сител, Драган Павловиќ - Латас. Она што веднаш крена голема прашина е фразата на Латас „лажеш како Турчин“. Невладината организација „Уфук“ веднаш реагираше на ваквиот речник,

Read More

Утрово објавивме за брутално апсење во Хрватска кога еден полицаец несоодветно апси стара жена која поминала на црвено светло. По бројните критики од јавноста, началникот на полицијата и полицаецот од Осијек биле дома кај 66-годишната Хрватка, која беше насилно приведена и и се извиниле. Министерот Остојиќ

Read More