Friday, Apr 27, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Отпуштените војници се преселија во кампот пред Влада

Видео: Отпуштените војници се преселија во кампот пред Влада

vojnici

Отпушените професионални војници, кои еден месец кампуваа пред Министерството за одбрана, од денеска им се приклучуваат на камперите пред Влада. Велат дека не се грижат како ќе биде протолкуван овој нивен потег и додаваат дека не се откажуваат од нивното барање да се реши статусот на отпуштените војници. Во видеото можете да ја погледнете изјавата на Маријанчо Гурбански, претседател на координативно тело на професионални војници.

извор:А1он